65012, м.Одесса,
вул. Пантелеймоновская, 58
Монастирі та храми
Спасо-Преображенський жіночий монастир
Адреса: Одеська обл., Татарбунарський район, с. Борисівка.
Настоятелька: ігуменя Євпраксія (Гроссу)
Телефони: (04844) 9-12-19
Особливо шановані ікони монастиря:
Гербовецькому ікона Божої Матері
Ікона Божої Матері «Розчулення»
* Ікони знаходяться в киотах часів заснування монастиря.
Особливо шановані святині монастиря:
Ікона «Розчулення».
Стопа Пресвятої Богородиці (адже по цих місцях ходила Сама Пречиста).
Ковчег з частками мощей Києво-Печерських та Одеських святих.
Частка Чесного Животворящого Хреста.
Камінь від гробу Господнього.
Ікона святого великомученика і цілителя Пантелеймона з часткою його святих мощей, принесена в дар Владикою митрополитом Агафангелом з нагоди 100-річчя монастиря.
Ікона Святителя Інокентія, митрополита Московського, з часткою його мощей, принесена в дар Владикою митрополитом Агафангелом з нагоди 100-річчя монастиря.
Особливо шановані свята
19 серпня – Преображення Господнє.
14 жовтня – Покров Пресвятої Богородиці.
У монастирі ежедневн про відбуваються ранкові та вечірні служби:
У будні: о 5 годині ранкові молитви, полунощніца, акафіст, годинник і Божественна літургія.
Після Божественної літургії правляться замовні молебні і панахиди.
Вечірнє богослужіння починається о 17 годині.
у суботу служба починається о 6 годині ранку
у недільні та святкові дні – о 7 годині.
Щодня, крім середи, відбувається молебень про зцілення недужих
По середах: Акафіст Пресвятій Богородиці ради чудотворної Її ікони «Всецариця» про зцілення. онкологічних хворих.
Самий великий територією в Одеській митрополії монастир знаходиться в ста сімдесяти кілометрах від Одеси, в десяти кілометрах від районного центру Татарбунари і в п’яти кілометрах від села Борісовка.Святая обитель веде свій літопис з 1905 року. Вона розташована у джерела на березі озера Сасик – в місці, вказаному благочестивому жителю села Борисівка Марину Сазонов самої Божою Матір’ю. Він став не тільки засновником і ктитором монастиря, а й літописцем перших 10 років становлення обітелі.Многое за більш ніж вікову історію побачили монастирські стіни. З початком першої світової війни в монастирі залишилися тільки старі ченці, молоді пішли на фронт. У 1918 році Марін Сазон, як ктитор і керуючий господарством монастиря, прийняв кілька черниць з Румунії. Свята обитель була перетворена в жіночу.
У 1940 році, після більш 20-річного перебування в складі Румунського королівства, Бессарабія була передана Радянському Союзу. Сестри бігли в Румунію, а в монастирі був відкритий дитячим дом.Спустя рік насельниці повернулися в обитель в супроводі румунської армії, що окупувала Ізмаїльську область. Так в слухняності та молитві і прожили вони до серпня 1944 року, коли на території монастиря знову разом з радянськими військами з’явився дитячий будинок. Після двох років спільного проживання нова влада задовольнила численні прохання ченців: діти покинули святу обитель. Вони повернулися сюди в роковому 1950-му, і монастир на довгих 35 років став здравницею для дітей, хворих на туберкульоз.Заключним акордом наруги святої обителі було відкриття в 1985 році наркологічного диспансеру, який проіснував до 1991 року.
28 травня 1991 року милосердною рукою Божої розпалилася молитовна лампада, запалена в 1905 році Марином Сазонов: в обителі відновилася чернече життя. Відновлювати монастир була послана послушниця Свято-Різдва Пресвятої Богородичного монастиря в селі Олександрівка Олена Гроссу, призначена старшою сестрою, і в допомогу їй черниця Афанасія з того ж монастиря. Немає слів, щоб передати «гидоту і запустіння», які вони побачили. Їх поглядам відкрилася знекровлена і розтоптана обитель. Руїни замість колись квітучого монастиря. Все було так зруйновано і сплюндровано, що в храм – будинок Божий – можна було увійти тільки через вікно … Між руїнами і процвітанням відстань в двадцять років. Вибране Матір’ю Божою для святої обителі місце у джерела стало самим великим за площею монастирем в Одеській митрополії. У ньому все сяє порядком, чистотою і благоліпністю. Лучатся золоті куполи Свято-Преображенського і Свято-Покровського соборів. Відрадно бачити нові корпуси і господарські споруди. Радує погляд готель для паломників в Афонському стилі, повиті трояндами і виноградом алеї і арки, підростаючий сад і доглянутий виноградник. Важливо простує, повертаючись з пасовища, стадо корів, овець і кіз. Примножені десятини Марина Сазонов золотяться кукурудзяними качанами і колосяться пшеницею і ячменем. На господарському дворі перебуває в повній готовності до польових робіт техніка.І за всім цим налагодженим, як годинник, господарством стоїть воістину титанічну працю сестер обителі.
Монастир життєдайної благодаттю Святого Духа напуває всіх стражденних і обтяжених, які набирають воду з глибокого колодязя біля джерела, зазначеного Марину Сазонов самої Божою Матір’ю. Всі, хто з молитвою і вірою, п’ють і омиваються водою з цього колодязя, отримують зцілення від душевних і тілесних недуг. Цілюща сила води шанується не тільки насельницями монастиря та місцевими жителями, а й численними паломниками, що приїжджають в цей дивовижний і мальовничий куточок, де все дихає любов’ю до Бога і людей. І хоча в монастирі не ведеться Літопис чудесних зцілень, паломники, роз’їжджаючи по різних куточках, немов голуби, поширюють благі вести про відродженої обителі і цілющу силу води.