Конкурсу дитячої творчості «Краса Божого світу»

Пройшло підбиття підсумків чергового єпархіального конкурсу дитячої творчості

18 листопада 2021 року з благословення Його Високопреосвященства Високопреосвященнішого Агафангела, Митрополита Одеського та Ізмаїльського, в Навчальному центрі Відділу релігійної освіти та катехізації Одеської єпархії пройшло підбиття підсумків чергового єпархіального конкурсу дитячого творчого.
На конкурс було представлено понад 170 робіт.
Вступне слово сказав голова ОРОіК, ректор Одеської духовної семінарії протоієрей Димитрій Яковенко. Він високо оцінив творчість хлопців, сказавши, що такої кількості робіт такого високого рівня ніколи не було. І справді, грамоти та дипломи вручили більш ніж 90 дітям та підліткам. Вік учасників цього року – від 5 до 17 років. Далі отець Димитрій зазначив, що безперечна гідність конкурсів дитячого малюнка полягає у безпосередності та жвавості сприйняття учасників, діти бачать світ інакше, ніж дорослі, їхнє бачення не замутнене ще суєтністю нашого життя. Тому на картинах часто зображуються деталі, які б дорослий не виділив або просто не помітив. Фарби яскраві, квіти та метелики величезні, а Ангели зображені так швидко, ніби маленькі автори самі зустрічалися з ними.
І нам, дорослим, треба прагнути залишитися дітьми, не розгубити чистоти та жвавості дитячого світобачення.
Черниця Таїсія (Серпіонова), кандидат педагогічних наук, керівник іконописного відділення Одеської Духовної семінарії, продовжила думку отця Димитрія. Вона сказала, зокрема, що на виставці немає жодної випадкової роботи, зробленої недбало, без інтересу.Матінка Таїсія запросила хлопців на екскурсію до іконописного відділення, як сказала вона, – поки що на екскурсію, але одному Богу відомо, раптом хтось обере собі в майбутньому професію іконописця? А може, хтось навчатиметься у світському навчальному закладі, готуючись стати художником, костюмером, декоратором і зберігаючи при цьому православне бачення світу (і тим самим здійснюючи православну місію в мистецтві)…
Наталія Євгенівна Порожнякова, кандидат мистецтвознавства, викладач-методист вищої категорії ОХУ ім. М. Б. Грекова, член НСХУ, дипломант двох міжнародних мистецьких виставок, уточнила, що цього року журі вирішило надати велику кількість призових місць, бо роботи надіслані найцікавіші. Вона закликала тих хлопців, хто піде в майбутньому шляхом художника, не розгубити своїх тем, принесених з дитинства, пов’язаних з Різдвом, Великоднем, біблійними сюжетами. Сучасна тематика, сказала вона, містить безліч небезпек, вона дуже часто буває агресивною, а ці теми яскраві, чисті, в них виражається внутрішня радість авторів.
Уклала звернення журі до юних авторів Віра Володимирівна Степанова, член Національної спілки художників України, художник-мозаїчист, якій належить, зокрема, авторство мозаїки над входом до Спасо-Преображенського кафедрального собору Одеси.Вона дала високу оцінку колективній роботі вихованців недільної школи Свято-Іверського монастиря, що отримала Гран-Прі, – «Наш улюблений храм», виконану саме в техніці мозаїки, і сказала, що дітям можна і потрібно займатися мозаїкою, це цікаве мистецтво, яке всебічно розвиває людину. На закінчення члени журі побажали хлопцям творчих успіхів, а глядачам (серед яких були батьки та педагоги) отримати радість від споглядання експозиції.
Після цього відбулося нагородження учасників грамотами та цінними подарунками. Діти отримали гуаш, олівці, альбоми, а юні мозаїсти зі Свято-Іверського — колективний приз, набір для виготовлення мозаїки.

ТЕЛЕВІЗІЙНИЙ ЄПАРХІАЛЬНИЙ ОГЛЯД

Ми в Facebook