Новини

🗓️27 жовтня, в день пам’яті святої преподобної Параскеви, митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел на запрошення архієпископа Унгенського і Ніспоренського Петра, керуючого Унгенською єпархією Православної Церкви Молдови взяв участь у святковому богослужінні з нагоди тридцятиріччя з дня заснування Свято-Параскевінського жіночого монастиря Хинку (республіка Молдова). 🇲🇩⛪️

🤲Богослужіння очолив Предстоятель Православної Церкви Молдови Високопреосвященніший Митрополит Кишинівський і всіеї Молдови Володимир. Йому співслужили: митрополит Одесський та Ізмаїльський Агафангел, архієпископ Унгенський та Ніспоренський Петро, а також архієреї Православної Церкви Молдови.📿

🙏👨‍👩‍👦За боголужінням молилися тисячі віруючих з різних куточків православної Молдови, а також, навіть, з України. За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні, а після був звершений молебень та хресна хода навколо Свято-Параскевінського храму. Митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел виголосив адрес на честь тридцятиріччя святої обителі, а також особистого ювілею з дня народження архієпископа Унгенського та Ніспоренського Петра. З благословення Митрополита Київського та всієї України Онуфрія, Предстоятеля Української Православної Церкви за заслуги перед Українською Православною Церквою та благодійність вручив орден Української Православної Церкви святителя Миколая Чудотворця, а настоятельці монастиря ігуменії Параскеві – орден святої рівноапостольної княгині Ольги.

☝🏻🕊️🇺🇦🇲🇩Хочемо зазначити, що Свято-Параскевинський жіночий монастир у перші дні повномасштабного вторгнення на територію України військ російської федерації, став особливим притулком для сотень біженців та нужденних з Одеського регіону, багато хто звертався до Одеської єпархії з проханням допомоги в Молдові. На прохання Митрополита Агафангела і з допомогою Владики Петра наші співгромадяни направлялися в монастирі Унгенської єпархії, зокрема в монастир Хинку, котрий більше всіх прийняв біженців та переселенців.

🏡🚐🧳Тут людям було надано прихисток, їх тут забезпечили харчуванням і ставилися як до своїх рідних близьких.
В своєму слові Митрополит Агафангел подякував архієпископу Петру за те, що він дійсно, а не на словах, своїм особистим прикладом показав любов до народу України, до Української Православної Церкви та багатьох парафіян і вірян нашої церкви, які були вимушені покинути свої домівки внаслідок бойових дій на території України.⛪️🇺🇦🤝🇲🇩☦️

Телевізійний ЕпархиальнийОгляд

Ми в Facebook