Сумские экстремисты устроили очередную провокацию около кафедрального собора в Сумах

1 березня 2015 року, в Неділю торжества Православія, біля входу Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Суми група кількістю близько 20 осіб у масках, що закривали обличчя, та у камуфльованому одязі із емблемами "правого сектора", влаштувала провокацію. Під час богослужіння, на яке зібралося духовенство кафедрального центру, громадський діяч ВО "Свобода" Ганзін Володимир Олексійович, тримаючи в руках плакат образливого змісту, спочатку вступив у словесну суперечку, а потім напав на чергового охоронця собору, завдавши йому тілесних ушкоджень. Охоронець звернувся за медичною допомогою.

Є припущення, що саме Ганзін був організатором і керівником провокації. Нападники організували відеозйомку та аудіозапис в соборі та на вулиці.

Група молодиків у масках, яка зібралася біля собору, спочатку заблокувала вхід, загрожуючи Правлячому архієрею, духовенству та віруючим. Коли Правлячий архієрей мав виходити з собору після завершення богослужіння, парафіяни повідомили, що ці агресивно налаштовані особи можуть створити реальну загрозу. Але архієпископ Євлогій звернувся до віруючих і заявив, що він не буде змінювати своїх намірів і вийде через центральний вхід, благословляючи богомольців, як зазвичай після недільного богослужіння.

Коли Архієрей вийшов на сходи, молодики у масках хотіли наблизитись до Владики, викрикуючи різні брудні лайливі слова та погрози фізичної розправи. Частина нападників мали ознаки наркотичного впливу, про що свідчили особливості їхньої поведінки. Натовп відтіснив нападників від Архієрея. Лише так Преосвященний зміг пройти до резиденції. Нападники після цього пішли геть, скандуючи патріотичні гасла.

Через кілька годин кілька нападників повернулося у собор, вимагаючи термінової зустрічі із Архієреєм. Вони вступили в грубу суперечку із благочинним собору прот. Миколаєм Смакоузом, вимагали відчинити двері єпархіального управління. Після роз'яснення режиму роботи єпархіального управління ці особи пішли.

При цьому слід зауважити, що секретар єпархії тривалий час намагався додзвонитися на телефон міліції 102 та на номери СБУ в Сумах та Києві. Жоден з телефонів не відповідав. Через тривалий час все ж вдалось зв'язатись із черговим СБУ в Києві. Але представник служби, що покликана реагувати на подібні ситуації, порекомендував звертатися в Суми. Замкнуте коло та абсолютна неможливість знайти екстренну допомогу під час загальної гострої ситуації в країні, нажаль, є фактом.

З приводу зазначених подій Правлячий архієрей має намір звернутися до Президента України як Глави Української Держави та Гаранта прав і свобод православних громадян України, чиї права та свободи  були порушені в Сумах в черговий раз.

ПОПУЛЯРНЫЕ СТАТЬИ

• священник Андрей Кирлик: «И в футболе можно находиться с Богом»

Неисповедимы пути Господни. Этой фразой, взятой из Библии, мы часто характеризуем события в жизни, кажущиеся нам необычными. Для бывшего футболиста одесского "Черноморца" и многих других команд, одного из лучших плеймейкеров в украинском футболе первой половины и середины 2000-х Андрея Кирлика Священное Писание — это настольная книга...

• Вопрос о времени празднования Пасхи Христовой.

Многие люди задаются вопросом: почему Праздник Светлого Христова Воскресения Пасха празднуется не в один и тот же день каждый год, а в разные дни и даже месяцы весны?

Праздник Пасхи был установлен в ветхозаветной Церкви в память избавления народа еврейского от рабства египетского (см.: Исх. 12, 24). У древних евреев Пасха была непереходящим праздником и праздновалась от 14 до 21 числа нисана (по лунному календарю), который почти соответствовал нашему марту. Она праздновалась в эти числа месяца независимо от дней седмицы (см.: Исх. 12, 18). Так праздновалась она и во время земной жизни Христа Спасителя.Да и сегодня иудеи также празднуют свою пасху.

• "Конец света 2012"

Феномен 2012 года активно обсуждается в обществе на протяжении нескольких последних лет. Отсылки к неким катастрофическим событиям, которые, якобы, должны произойти 21 декабря 2012 года в огромном количестве встречаются в публицистике, эзотерических и художественных произведениях.